روز : یکشنبه 25 شهریور 1397 ساعت: 11:01

وقتی که دزدها، به سوالات امتحانی یک دانشگاه هم رحم نکردند!

چندی قبل نماینده حقوقی یکی از دانشگاه های دولتی مشهد، با مراجعه به ناجا، پرده از افشای سوالات امتحانی یک رشته تخصصی برداشت.

بررسی اولیه نشان می داد که افرادی با سوء استفاده از موقعیت نفوذی خود در این مرکز آموزشی، به صورت مخفیانه و کاملا ماهرانه به برداشت سؤالات از سیستم دانشگاه اقدام کرده اند و سپس با گرفتن مبالغی، سؤالات را به وسیله فرد دیگری به دانشجویان فروخته اند.

با ردزنی به موقع نیروهای انتظامی و حراست دانشگاه، سرانجام یکی از عاملان افشای سوالات امتحانی شناسایی و دستگیر شد. متهم که تصور می کرد هیچ سرنخی از خود برجای نگذاشته است و از لو رفتن موضوع شوکه شده بود در بازجویی ها، لب به اعتراف گشود.

وی بیان داشت که با همکاری خانمی جوان که هر دو  از افراد مرتبط با سیستم مرکز آموزشی مورد نظر بودند، سؤالات را با استفاده از درگاه USB از دانشگاه خارج و به فروش این سؤالات به چند نفر از دانشجویان به مبلغ یکصد میلیون ریال اقدام کرده اند.

در ادامه کارآگاهان با همکاری گروه حراست دانشگاه، متهم ردیف دوم را نیز شناسایی و دستگیر کردند. اکنون ٢متهم پرونده برای سیر مراحل قانونی پرونده به مراجع قضایی معرفی شده اند و تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.

اجتماعی

شهرآرا منبع موثق اخبار مشهد

eitaa.com/joinchat/1187905538Cb77badffab


نظرات (0)

برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد
جستجو
پیوندها
  • قالب وبلاگ
  • آمار
    تعداد بازدیدکنندگان : 105669